Mondo Colorado uvádí...

English version

Pavel RekZa Sibiřským klenotem
 
(fotografie z Bajkalu a okolí)

Vítejte!
"Následující stránky jsou obrazovým destilátem z cesty k jezeru Bajkal, která proběhla v červenci a srpnu 1998. Tohle jezero leží u hranic Ruska a Mongolska, 60 km od města Irkutsk. Dostanete se k němu Transsibiřskou magistrálou po 5500km jízdy vlakem z Moskvy. Bajkal je nejhlubší sladkovodní jezero na světě a nejrozsáhlejší na eurasijském kontinentě. Plocha jezera je 31500 km2, což je približně rozloha Belgie. Délka jezera činí 636 km, jeho šířka je 50 km. Největší hloubka v jezeře naměřená je 1637m, průměrná hloubka je 587 m. Jezero má 544 přítoků a největším z nich je řeka Selenga pramenící v Mongolsku. 2/3 veškeré fauny a flory jsou endemické. Pokud by se podařilo zastavit přítok do jezera, vypouštění by trvalo 338 let. To by se však nepovedlo, neboť dno jezera je pod hladinou moře. V jezeře je nashromážděno 20 % veškeré pitné vody.
Náš pobyt v Rusku se nesetkal se žádnými nepřekonatelnými obtížemi a většinu fám, které se Evropou nesou, mohu důsledně popřít. Je to země, kde se neví, co bude zítra, a včera je už moc dávno, aby se na to vzpomínalo.
Rusko nás nadchlo natolik, že jsme se o rok později rozhodli vydat do Kazachstánu."

Pavel Rek

Na této stránce je přehled všech fotografií ve zmenšené verzi; kliknutím na libovolný obrázek dostanete jeho větší verzi. Pak s pomocí tlačítek [předchozí], [přehled] a [další] můžete projít celou výstavou v libovolném sledu.

Delší - a velmi zajímavé - vyprávění o celé cestě najdete v Hranickém Týdnu, číslech 37/98, 38/98 a 39/98. Více informací o Bajkale, Irkutsku a okolí lze nalézt na WWW Irkutsk.


Ostankino

Moskva - u Ostankina

Jekatěrinburg

Jekatěrinburg

Chamar Daban 1

Chamar Daban 1

Chamar Daban 2

Chamar Daban 2

Pik Čerského

Pik Čerského

Mondy

Mondy

Irkut

Irkut

Bílý Irkut - sníh

Bílý Irkut

Údolí Bílého Irkutu

Údolí Bílého Irkutu

Bílý Irkut - soutěska

Soutěska na Bílém Irkutu

Bajkal - Transsibiřská magistrála

Bajkal - Transsibiřská magistrála

Bajkal - zátoka Babuškina

Bajkal - zátoka Babuškina

Bajkal - chodící stromy

Bajkal - chodící stromy

U mysu Choboj

U mysu Choboj

S Vlkem

S Vlkem

Olchon

Bajkal - ostrov Olchon

Burchan

U mysu BurchanFotografie ©1998 Pavel Rek a spol.
Stránky ©1999 Jiří Matějíček


[MONDO COLORADO]


Vytvořeno v lednu 1999. Poslední aktualizace 15.9.09.